Ένας 29χρονος συνελήφθη χθες απόγευμα Τετάρτης, στην Κάλυμνο, καθώς περπατούσε κρατώντας ένα μεγάλο σπαθί.
Ειδικότερα, ο 29χρονος εντοπίστηκε στην περιοχή ενορία Χριστού να κρατάει σε εμφανή θέα ένα σπαθί συνολικού μήκους 79 εκατοστών προκαλώντας τρόμο και ανησυχία στους πολίτες.
Λίγο νωρίτερα μάλιστα ο «σαμουράι» είχε μπει με το σπαθί και σε παρακείμενο σούπερ μάρκετ, πράξη για την οποία η ΕΛ.ΑΣ. ενημερώθηκε τηλεφωνικά από υπαλλήλους του καταστήματος.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2024-03/elas-oxima-550x346_5.jpg?itok=d7XJhw1J)
Κάλυμνος: Συνελήφθη 29χρονος που είχε πάνω του μεγάλο σπαθί
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news