Όπως είναι γνωστό, χθες δόθηκε μια ημέρα παράταση και αντί για σήμερα Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022, η αναχώρηση της Αγίας Ζώνης για το Άγιο Όρος θα γίνει τη Δευτέρα στις 12:00 μμ.
Ωστόσο οι πιστοί που βρίσκονται στον Πειραιά ζητούν και νέα παράταση καθώς όπως λένε πολλοί φίλοι και συγγενείς τους δεν πρόλαβαν να προσκυνήσουν.
Όπως μεταδίδει το Piraeus Press η αναμονή το απόγευμα της Κυριακής μέχρι να προσκυνήσει κάποιος αγγίζει ή και ξεπερνά τις 3 ώρες!
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fwwwpiraeuspressgr%2Fvideos%2F526875072649549%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="259" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>