Στον εισαγγελέα οδηγείται ο 27χρονος που συνελήφθη χθες το απόγευμα, όταν αποπειράθηκε να ληστέψει, υπό την απειλή μαχαιριού, κατάστημα τυχερών παιχνιδιών στην οδό Κλεάνθους, στην Τούμπα Θεσσαλονίκης.
Η αντίδραση όμως, του υπαλλήλου τον υποχρέωσε να τραπεί σε φυγή, ενώ οι άμεσες αστυνομικές αναζητήσεις οδήγησαν στον εντοπισμό του.
Όπως προέκυψε από την έρευνα της αστυνομίας, ο νεαρός αλλοδαπός φέρεται ως δράστης δύο διαδοχικών ληστειών που διαπράχθηκαν τα προηγούμενα χρόνια σε κρεοπωλείο της Σταυρούπολης, με συνολικά λεία 1050 ευρώ.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2022-05/%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%82_0.jpg?itok=9YPKamea)
Θεσσαλονίκη: Δύο ληστείες είχε διαπράξει παλαιότερα ο 27χρονος που συνελήφθη στην Τούμπα
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news