Στις 25 Μαρτίου, ο Πολωνός προκαθήμενος Μητροπολίτης Σάββας επισκέφθηκε το εργοτάξιο της νέας Ορθόδοξης Εκκλησίας της Αγίας Σοφίας στην πρωτεύουσα Βαρσοβία. Ο Μητροπολίτης επιθεώρησε την πρόοδο της κατασκευής και την τρέχουσα κατάσταση του κτηρίου της Εκκλησίας.
Επί του παρόντος, η εργασία βρίσκεται σε εξέλιξη με την τοποθέτηση πέτρινου δαπέδου καθώς και με την εγκατάσταση του ηχοσυστήματος. Οι σχεδιαστικές εργασίες βρίσκονται σε εξέλιξη επίσης.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2021-04/IMG_39081.jpg?itok=F6hSl46O)
“Τρέχει” η νέα εκκλησία της Αγίας Σοφίας στη Βαρσοβία
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news