Όπως είπε ο Γιάννης Καλλιάνος, στα θεωρεία η σύζυγός του Χάρις με το μωρό παρακολουθούσαν την τελετή ορκωμοσίας, κι όπως ο ίδιος περιέγραψε, «είναι αλήθεια την ώρα που ξεκίνησε να κλαίει τον κατάλαβα κατευθείαν, αν και ήταν ψηλά στον δεύτερο όροφο του θεωρείου».
«Έκλαιγε τόσο δυνατά που τον κατάλαβα κατευθείαν. Εκείνη την ώρα έψαχνα τρόπο χωρίς να με καταλάβουν να έρθω σε επικοινωνία με την σύζυγό μου, για να πάρει το παιδί στο διάδρομο, γιατί δεν πρόκειται να σταμάταγε», συμπλήρωσε ο μετεωρολόγος του MEGA.
«Σε κάποια στιγμή ένιωσα λίγο αμήχανα αλλά στη συνέχεια σκέφτηκα ότι ήταν ένα μικρό παιδάκι που έκλαιγε και που ασφαλώς δεν θα το παρεξηγούσε κάνεις», είπε χαρακτηριστικά ο βουλευτής ου Νότιου Τομέα Αθηνών.