Πολύπλοκη αποστολή για τους Ιταλούς πυροσβέστες, που έπρεπε να σώσουν έναν τουρίστα από τον τρούλο του καθεδρικού ναού στη Φλωρεντία. Ο 43χρονος λιποθύμησε λίγο αφότου ανέβηκε τα 460 σκαλιά.
Ο άνδρας νοσηλεύτηκε από γιατρούς που έτυχε να βρεθούν εκεί, αλλά ήταν πολύ αδύναμος για να κατέβει μόνος του τις σκάλες. Και επειδή ο χώρος είναι πολύ στενός για τα φορεία των παραϊατρικών, καταφεύχθηκε στη μόνη δυνατή λύση: εκκένωση από ύψος. Έτσι οι πυροσβέστες χρησιμοποίησαν μια σκάλα για να κατεβάσουν τον άνδρα από περίπου 100 μέτρα και τον μετέφεραν στο νοσοκομείο. Με ύψος 116 μέτρων, ο καθεδρικός ναός της Santa Maria del Fiore είναι ένα από τα πιο διάσημα τουριστικά αξιοθέατα της Ιταλίας.