Ό,τι λάμπει δεν είναι και άθραυστο. Τι συνέβη σε μια ουκρανική πόλη.
Όταν πέφτεις, δεν πρέπει να σταματήσεις να λάμπεις. Προφανώς, αυτό ήταν το μότο αυτού του χριστουγεννιάτικου δέντρου που έκανε γνωστή την ουκρανική πόλη Μαριούπολη.
Η κορυφή του δέντρου έπεσε, αλλά συνέχισε να λάμπει από τα φώτα. Μάρτυρες αναφέρουν ότι ισχυροί άνεμοι προκάλεσαν την πτώση.
Σύμφωνα με το 0629.com.ua, κανείς δεν τραυματίστηκε. Όμως κάποιοι πολίτες άρχισαν να κλέβουν τα χριστουγεννιάτικα στολίδια. Το δημοτικό συμβούλιο είπε ότι η βάση του χριστουγεννιάτικου δέντρου είχε σπάσει.
Μια ειδική επιτροπή θα αποφασίσει για την τύχη του δέντρου. Ένα ρυμουλκούμενο πήγε στην πλατεία της Μαριούπολης για να το διαλύσει, αλλά ο οδηγός δεν μπορούσε να παρκάρει.
Δείτε το βίντεο: