Σε κρίσιμη κατάσταση βρίσκεται στη ΜΕΘ του νοσοκομείου στη Ρόδο ένας 18χρονος ο οποίος τραυματίστηκε εξαιτίας τροχαίου που σημειώθηκε λίγο μετά το μεσημέρι της Κυριακής στο 6ο χιλιόμετρο της Επαρχιακής Οδού Ρόδου - Καλλιθέας.
Σύμφωνα με τη rodiaki.gr, κάτω από συνθήκες που διερευνούν οι αξιωματικοί της Τροχαίας Ρόδου, το μηχανάκι το οποίο οδηγούσε ο νεαρός προσέκρουσε με σφοδρότητα σε στάση λεωφορείου. Ενδεικτικό της σφοδρότητας της σύγκρουσης είναι ότι το όχημα διέλυσε το πλαϊνό μέρος της στάσης περνώντας μέσα από τα τζάμια.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/troxaio-rodos3.jpg?itok=vDWhI5fz)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/troxaio-rodos2.jpg?itok=4J27rxnR)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/troxaio-rodos4%20%281%29.jpg?itok=iT-26jHZ)
Στο σημείο μετέβη ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ το οποίο μετέφερε τον τραυματία στο νοσοκομείο, όπου και νοσηλεύεται.