Θα πραγματοποιηθεί πανελλαδική συγκέντρωση στις 8.30πμ σε πλατεία της πόλης που θα ανακοινωθεί. Θα ακολουθήσει πορεία προς την 6η Υγειονομική Περιφέρεια.
Όπως τονίζει η ΠΟΕΔΗΝ: «Προκηρύσσουμε για Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022
• Στάση Εργασίας 8.00 – 15.00 για τα Νοσοκομεία της Δυτικής Ελλάδος (μπορεί να διαμορφωθεί από τα Σωματεία ανάλογα για καλύτερη συμμετοχή στην πορεία)
• 24ωρη Απεργία για όλα τα υπόλοιπα Σωματεία Μέλη».