Νόσησε με κορονοϊό ο Δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης, όπως ανακοίνωσε ο ίδιος μέσα από τον λογαριασμό του στο Facebook. Στην ανάρτησή του, ανέφερε ότι είχε κάνει και τις δύο δόσεις του εμβολίου, γι'αυτό κατά την γνώμη του και δεν είχε σοβαρά συμπτώματα.
Μάλιστα, σημείωσε ότι "μοιάζει σαν ένα μικρό κρύωμα", εκτιμώντας ότι αν δεν είχε προλάβει να εμβολιαστεί τα πράγματα θα ήταν πολύ χειρότερα. Παράλληλα, έστειλε μήνυμα στους δύσπιστους, τονίζοντας ότι ο εμβολιασμός "είναι ο μοναδικός και σίγουρα ο ασφαλέστερος τρόπος να προστατέψουμε τους εαυτούς μας αλλά και τους γύρω μας".