Το «έλα να δεις» στα ΚΤΕΛ Αχαΐας με την αποστολή δεμάτων προπαραμονή των Χριστουγέννων. Φαίνεται ότι η δυσκολία που παρουσιάζεται στις ταχυμεταφορές, έστρεψαν τους πολίτες στην παροχή που προσφέρουν τα υπεραστικά λεωφορεία.
Έτσι στα ΚΤΕΛ Αχαΐας στον σταθμό της Πάτρας σχηματίστηκαν από νωρίς το πρωί της Τετάρτης (23.12.2020) “ουρές” για δέματα… και όχι για εισιτήρια, αναφέρει η ιστοσελίδα tempo24.news.
Υπομονετικά περίμεναν όσοι ήθελαν να στείλουν τα δέματά τους στους δικούς τους.
Σύμφωνα με τους υπεύθυνους του ΚΤΕΛ Αχαΐας, φέτος παρατηρείται μειωμένη κίνηση σε σχέση με πέρσι. Όμως, θα μπουν κάποια έκτακτα δρομολόγια από τα ελάχιστα που υπάρχουν, κυρίως προς Αθήνα και Θεσσαλονίκη και ανάλογα με την κίνηση και τη ροή του κόσμου. Το σίγουρο πάντως είναι ότι φέτος, θα “ταξιδέψουν” περισσότερα δέματα, απ ότι επιβάτες!