Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι όλες οι προτάσεις που εξετάστηκαν δεν ανταποκρίθηκαν στα αυστηρά στάνταρ της στρατιωτικής μας ηγεσίας και τώρα αποφασίστηκε να αναβαθμιστεί το γνωστό τυφέκιο G3 A3-A4, μόνο που αυτό ότι και να λέμε τα έχει "φάει τα ψωμιά του".
Η ελληνοποίηση των οπλικών συστημάτων είναι πλέον πιο απαραίτητη από ποτέ, και με γνώμονα αυτό οφείλουμε να επανασχεδιάσουμε ολόκληρο τον εκσυγχρονισμό των οπλικών μας συστημάτων ξεκινώντας από το αυτόματο τυφέκιο.
Περισσότερα βίντεο στο Pentapostagma TV: https://www.youtube.com/channel/UCdsoNzPCkE9OpUTkOobHWUg