Στο πρόγραμμα του Στρατηγού υπήρχε ακόμα, συνάντηση με τον Διοικητή των Ιταλικών Διακλαδικών Επιχειρήσεων Lt Gen Francesco Paolo Figliuolo. Ο ΑΓΕΕΘΑ επισκέφτηκε επίσης το αρχηγείο της επιχείρησης «Ειρήνη» για το εμπάργκο όπλων στη Λιβύη και συζήτησε με τον Διοικητή της Yποναύαρχο Stefano.
Είχε δε εγκάρδια συνάντηση με Στελέχη του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού που υπηρετούν στο Στρατηγείο. Είναι γεγονός πως και στο θέμα της στρατιωτικής διπλωματίας ο ΑΓΕΕΘΑ είναι αεικίνητος.
Περισσότερα βίντεο στο Pentapostagma TV: https://www.youtube.com/channel/UCdsoNzPCkE9OpUTkOobHWUg