Πριν λίγο έχουμε την δημοσιοποίηση Βίντεο με την μεταφορά σερβικών αρμάτων μάχης M-84 και συστημάτων αεράμυνας Strela-10, στην συνοριακή γραμμή με το Κοσσυφοπέδιο.
Το ότι δεν έχουμε ακούσει "πιστολιά" είναι θαύμα, αφού είναι γνωστό η εθνοτική κόντρα ανάμεσα σε Αλβανούς και Σέρβους, με δεδομένο ότι η σερβική πλευρά δεν πρόκειται να κάνει βήμα πίσω διότι σε διαφορετική περίπτωση θα απολέσει μια για πάντα την πρώην σερβική επαρχία.
Περισσότερα βίντεο στο Pentapostagma TV: https://www.youtube.com/channel/UCdsoNzPCkE9OpUTkOobHWUg