Τη Μ. Πέμπτη 21 Απριλίου 2022 επ’ ευκαιρία των Αγίων Ημερών του Πάσχα, ο Αρχηγός ΓΕΝ Αντιναύαρχος Στυλιανός Πετράκης ΠΝ πραγματοποίησε επίσκεψη στο κέντρο επιχειρήσεων του Αρχηγείου Στόλου (ΑΣ/ΚΕΠΙΧ) στο Στρατηγείο Διοικήσεως Ανατολικής Μεσογείου (ΣΔΑΜ).
Κατά την επίσκεψη του, ο Αρχηγός ΓΕΝ αντάλλαξε ευχές, με το προσωπικό του ΑΣ/ΚΕΠΙΧ και μέσω τηλεδιάσκεψης, με Κυβερνήτες εν πλω Μονάδων του Πολεμικού Ναυτικού που συμμετέχουν σε Εθνικές αλλά και Διασυμμαχικές επιχειρήσεις.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-04/005.jpg?itok=nSxEL1cn)
Στη συνέχεια ο Αρχηγός ΓΕΝ με τον Αρχηγό Στόλου Αντιναύαρχο Παναγιώτη Λυμπέρη υποδέχθηκαν στο ΑΣ/ΚΕΠΙΧ τον Αρχηγό ΓΕΕΘΑ Στρατηγό Κωνσταντίνο Φλώρο.