Απόπειρα ληστείας σε ανήλικο μαθητή σημειώθηκε στην Νέα Αρτάκη το βράδυ της Παρασκευής.
Το περιστατικό σημειώθηκε έξω από το Δημοτικό Σχολείο Βατώντα, όταν ο μαθητής αντιλήφθηκε την ώρα που περπατούσε ότι, 4 άτομα κινούνταν ύποπτα κοντά του. Μετά από λίγο τον πλησίασαν και υπό την απειλή μαχαιριών ζήτησαν να τους δώσει ότι είχε πάνω του.
Ο μαθητής κατάφερε και απομακρύνθηκε γρήγορα από το σημείο, ενώ ζήτησε βοήθεια από σπίτι κοντά στο σημείο, όπου του άνοιξε η ιδιοκτήτρια και τον φιλοξένησε μέχρι να σπεύσει η αστυνομία που είχε ήδη κληθεί στο σημείο.
Άνδρες της Άμεσης Δράσης, πήγαν άμεσα στο σημείο ενώ λίγο αργότερα εντόπισαν τους δράστες οι οποίοι και συνελήφθησαν.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2021-09/%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%82_5.jpg?itok=_P13hBSA)
Σοκ στην Εύβοια: Ανήλικος μαθητής δέχθηκε επίθεση με μαχαίρια
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Follow Pentapostagma on Google news