Μπαίνοντας στον αγωνιστικό χώρο του “Κλ. Βικελίδης”, οι παίκτες της ΑΕΚ -με τον αρχηγό, Σέρχιο Αραούχο να είναι μπροστά- φορούσαν μπλουζάκια με το πρόσωπο του 19χρονου αδικοχαμένου φιλάθλου των κιτρίνων και με το μήνυμα “Ποτέ ξανά”.
Μάλιστα, ο Σέρχιο Αραούχο άφησε το δικό του μπλουζάκι στο μνημείο στο “Κλεάνθης Βικελίδης”. Σε ακόμα μία συμβολική κίνηση, το περιβραχιόνιο του αρχηγού, το οποίο φορούσε ο Αργεντινός είχε πάνω το γράμμα “Α'” προς τιμήν του Άλκη.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-10/Screenshot_227.jpg?itok=KKumZQ6w)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-10/Screenshot_228.jpg?itok=DzgfLavR)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-10/Araoujo-1-e1665342336854.jpg?itok=_wIgzE08)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-10/Araoujo-e1665342277440.jpg?itok=7x8KyBCz)