Ο ίδιος υπενθυμίζεται πως χθες συνόδευσε τον πατέρα του και ζωντανό θρύλο της ΑΕΚ, Κώστα Νεστορίδη, στο νέο γήπεδο της Ένωσης και λίγες ώρες αργότερα προσπάθησε να αποτυπώσει σε λόγια τα όσα έζησε στο νέο γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας.
“Καλημέρα, καλό μήνα να έχουμε με υγεία!!! Αυτό πού έζησα χθες το βράδυ θα το θυμάμαι μέχρι να πεθάνω… Άλλο να το βλέπεις από την κερκίδα και άλλο να το ζήσεις μέσα στον αγωνιστικό χώρο, ήταν κάτι ανεπανάληπτο. Συγκίνηση. Χαρά. Υπερηφάνεια. Ευγνωμοσύνη. Όλα τα συναισθήματα έκαναν χορό. Σε ευχαριστούμε Πρόεδρε θα μείνεις στην ιστορία, όπως και το γήπεδο!”, έγραψε στην ανάρτησή του ο Γιώργος Νεστορίδης.