Ο Αλέξης Τσίπρας θα επισκεφτεί σήμερα το Παιδικό Χωριό SOS.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ έχει προγραμματίσει να επισκεφθεί το Παιδικό Χωριό στη Βάρη Αττικής, σήμερα στις 11 το πρωί. Εκεί, ο πρώην πρωθυπουργός θα συναντήσει τα παιδιά που φιλοξενούνται εκεί, καθώς και μητέρες, αλλά και τους εργαζόμενους της δομής.
Ο κ. Τσίπρας θα επισκεφτεί την εγκατάσταση της δομής, με σκοπό να μιλήσει και να ακούσει τα παιδιά και τους εργαζομένους για την καθημερινότητά τους και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν.