Με ανάρτηση στο twitter, ο Μουσταφά Ακιντζι έγραψε στα ελληνικά: «Φίλε μου, για την ονομαστική σου εορτή, σου εύχομαι χρόνια πολλά, με υγεία, ειρήνη και ευτυχία».
Σε απάντηση του, ο κ. Αναστασιάδης αναφέρει: «Σε ευχαριστώ θερμά φίλε και εύχομαι οι προσπάθειες μας σύντομα να ευοδωθούν για το καλό της κοινής μας πατρίδας».
![](/sites/default/files/styles/main/public/2016/12/06/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B1.jpg?itok=ytA2TBMh)
Οι θερμές ευχές Ακιντζί στον Αναστασιάδη για την ονομαστική του εορτή
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news