Γράφαμε σε προηγούμενο άρθρο για τον κερασφόρο υποστηρικτή της συνωμοσιολογικής θεωρίας QAnon...
Στο αριστερό στήθος του Jake Angeli, πάνω από την καρδιά του, υπάρχει ένα τατουάζ που δείχνει τρία αλληλένδετα τρίγωνα: τον κόμπο του Wotan ή το Valknut , ένα σύμβολο της σκανδιναβικής μυθολογίας που χρησιμοποιείται επίσης από τους νεοναζί
Οι σκηνές και οι εικόνες που δημιουργήθηκαν μπροστά και στο Καπιτώλιο ήταν απίστευτες. Εκτός από τους υποστηρικτές των συνωμοσιών, φαίνεται επίσης ότι υπήρξαν πολλοί ακροδεξιοί εξτρεμιστές .
Μια φωτογραφία δείχνει έναν άνδρα μέσα στο Καπιτώλιο να φοράει πουλόβερ που λέει "Camp Auschwitz" - μια αντισημιτική επανενεργοποίηση του Ολοκαυτώματος.
Ένας άλλος φορά τη σημαία της Συνομοσπονδίας , ένα σύμβολο της δουλείας και του ρατσισμού.