Έσβησε η φωτιά που ξέσπασε το μεσημέρι της Τετάρτης (31/7) σε αποθήκη στην οδό Ορφέως 199 στο Αιγάλεω καθώς άμεση ήταν η επέμβαση της Πυροσβεστικής.
Σημειώνεται ότι νωρίτερα εστάλη μήνυμα του 112 για τους καπνούς: «Οι καπνοί κατευθύνονται στην περιοχή σας. Παραμείνετε σε εσωτερικούς χώρους, κλείστε πόρτες και παράθυρα» ανέφερε χαρακτηριστικά το μήνυμα που έλαβαν πολίτες σε διάφορες περιοχές της Αττικής.
Σύμφωνα με την Πυροσβεστική η φωτιά έκαιγε απορρίμματα και στο σημείο έπευσαν 15 πυροσβέστες με 4 οχήματα και ειδικό βραχιονοφόρο όχημα. Ρίψη πραγματοποίησε και ελικόπτερο.
Πού υπάρχουν εκτροπές της κυκλοφορίας:
Λόγω της φωτιάς διεβεργούνται οι κάτωθι εκτροπές: 1) παράδρομος Λ. Κηφισού και Ορφέως 2) Αγίας Άννης και Ορφέως 3) Πέτρου Ράλλη και Αγίας Άννης και 4) Ιερά Οδό και Αγίας Άννης.
Αρχικό κείμενο
Φωτιά έχει ξεσπάσει σε αποθήκη στην οδό Ορφέως 199 στο Αιγάλεω.
Μάλιστα εστάλη μήνυμα του 112 για τους καπνούς: «Οι καπνοί κατευθύνονται στην περιοχή σας. Παραμείνετε σε εσωτερικούς χώρους, κλείστε πόρτες και παράθυρα» ανέφερε χαρακτηριστικά το μήνυμα που έλαβαν πολίτες σε διάφορες περιοχές της Αττικής.
Σύμφωνα με την Πυροσβεστική η φωτιά καίει απορρίμματα και στο σημείο επιχειρούν 15 πυροσβέστες με 4 οχήματα και ειδικό βραχιονοφόρο όχημα.
Πού υπάρχουν εκτροπές της κυκλοφορίας:
Λόγω της φωτιάς διεβεργούνται οι κάτωθι εκτροπές: 1) παράδρομος Λ. Κηφισού και Ορφέως 2) Αγίας Άννης και Ορφέως 3) Πέτρου Ράλλη και Αγίας Άννης και 4) Ιερά Οδό και Αγίας Άννης.