Πρωτοφανές περιστατικό σημειώθηκε σήμερα 23 Ιουλίου στη Σαντορίνη, όταν ένας εκλεγμένος δημοτικός σύμβουλος ζήτησε μέσω ανακοίνωσής του από τους ντόπιους να περιορίσουν τις μετακινήσεις τους, εξαιτίας του υπερβολικού τουρισμού.
Συγκεκριμένα ο Πάνος Καβαλλάρης με ανάρτηση του στο Facebook ενημέρωσε πως αναμένονται 17.000 τουρίστες και χαρακτήρισε την σημερινή μέρα ως «δύσκολη»
Αναλυτικά η ανακοίνωση
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-07/%CE%BA%CE%B1%CE%BE%CE%B7%CE%B8%CE%B1.jpg?itok=tQDm-IVr)