45χρονος στην Καστοριά συνελήφθη για ενδοοικογενειακή βία κατόπιν καταγγελίας που έκανε στην αστυνομία η 43χρονη σύζυγος του για απειλή προς τη ζωή της.
Ο 45χρονος με τη διαδικασία του αυτοφώρου οδηγήθηκε στα δικαστήρια ενώ η σύζυγος του μεταφέρθηκε σε οικία φίλων, σύμφωνα με την ΕΡΤ.
Σύμφωνα με τη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Δυτικής Μακεδονίας η 43χρονη ενημερώθηκε από τους αρμόδιους αστυνομικούς για τις δομές φιλοξενίας αλλά η ίδια θέλησε να μεταβεί σε οικία φίλων όπου θα της παρείχαν ασφάλεια και φιλοξενία.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2024-04/1-34.jpg?itok=6EiRn1_f)
Καστοριά: Συνέλαβαν 45χρονο για ενδοοικογενειακή βία κατόπιν καταγγελίας της συζύγου του
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news