Ο τραυματισμένος άνδρας έλαβε τις πρώτες βοήθειες στο Νοσοκομείο Βόλου, όπου μεταφέρθηκε με την μέριμνα του Κέντρου Επιχειρήσεων Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής και με το σκάφος «ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ».
Η Αστυνομία, στη συνέχεια, προχώρησε στη σύλληψη ενός 27χρονου, καθώς είναι ο ιδιοκτήτης ενός ροτβάιλερ που επιτέθηκε στον 33χρονο. Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο 33χρονος πήγε σε φιλικό σπίτι του 27χρονου και εκεί του επιτέθηκε το σκυλί, όπως μεταδίδει η ΕΡΤ.
O 33χρονος μετά τις πρώτες βοήθειες έφυγε από το Νοσοκομείο Βόλου και μεταφέρθηκε σε ιδιωτική κλινική για πλαστική αποκατάσταση.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2024-03/rotvailer.jpg?itok=LC6qXyjV)
Αλόννησος: Σκύλος δάγκωσε και ακρωτηρίασε το κάτω χείλος 33χρονου
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news