Ένας 65χρονος άνδρας πολυτραυματίας είναι το θύμα μιας φωτιάς η οποία ξέσπασε σήμερα τα ξημερώματα Πέμπτης σε ισόγειο διαμέρισμα τριώροφου κτηρίου στην οδό Αμφιάλης στο Περιστέρι.
Σύμφωνα με το protothema.gr, ο 65χρονος έχει μεταφερθεί στο Γενικό Κρατικό Νίκαιας με εγκαύματα και αναπνευστικά προβλήματα.
Σύμφωνα με γείτονα του 65χρονου «ακούσαμε ένα δυνατό μπαμ και είπαμε ότι κάτι έχει πάει πολύ στραβά. Είδαμε τη φωτιά στο ισόγειο που έβγαινε προς τα έξω. Όπως μας είπαν μέσα στο σπίτι είχε 3-4 φιάλες υγραερίου και πάνω από 10 γκαζάκια».
Όπως είπε ο ίδιος γείτονας στο ΟΡΕΝ για τον τραυματία «είχε κάποια θεματάκια, δεν μας τα έλεγε καλά τελευταία».