Δεν έχουν τέλος τα προβλήματα στα παράλια του Δήμου Αγιάς από τη νέα κακοκαιρία που πλήττει ολόκληρο το νομό Λάρισας τις τελευταίες ώρες.
Η κακοκαιρία έχει δημιουργήσει ένα άγριο σκηνικό στα παράλια του Δήμου Αγιάς. Δυνατή βροχή πέφτει τις τελευταίες ώρες, ενώ τεράστια είναι τα κύματα τα οποία φτάνουν στα όρια του παραλιακού δρόμου. Σε μεγαλύτερα υψόμετρα ήδη έχει χιονίσει
Βίντεο από το larissanet.gr
Όπως αναφέρει το onlarissa.gr tα φερτά υλικά παραλιακή οδό Αγιοκάμπου – Βελίκας έχουν γεμίσει και πάλι το οδόστρωμα, προκαλώντας προβλήματα στην κυκλοφορία και φθορές στις υποδομές.