Ένα ακόμα περιστατικό μεταξύ ανηλίκων, σημειώθηκε σήμερα το πρωί στο 1ο Γενικό Λύκειο Μεσσήνης. Δύο 14χρονοι, μαθητές της Γ' Γυμνασίου, διαπληκτίστηκαν για άγνωστο λόγο κατά τη διάρκεια διαλείμματος, με αποτέλεσμα ο ένας απο αυτούς να τραβήξει σουγιά και να τραυματίσει τον συμμαθητή του στον μηρό. Ο τραυματίας μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Καλαμάτας, ενώ ο άλλος οδηγήθηκε στο Αστυνομικό Τμήμα Μεσσήνης, συνοδευόμενος από τους γονείς του.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2023-12/Sxoleio_SOOC.jpg?itok=uamxULxh)
Μεσσήνη: 14χρονος μαθητής μαχαίρωσε συνομήλικό του στο σχολείο
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)