Ο Άρης Κουρέπης, νοσηλευόταν στον Ερυθρό Σταυρό ύστερα από την επίθεση που δέχθηκε μαζί με άλλους οπαδούς της Ένωσης έξω από το γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας την προηγούμενη Δευτέρα (7/8), όπου δολοφονήθηκε ο Μιχάλης Κατσουρής.
Μητέρα Μιχάλη Κατσουρή: «Σταμάτησε η ζωή μου, καλύτερα να "έφευγα" μαζί με το παιδί μου»
Η ανάρτηση του Αχιλλέα Κουρέπη
«Σήμερα βγήκε ο Άρης από το νοσοκομείο μετά από 10 μέρες. Ήταν ο πιο βαριά τραυματισμένος από τα γεγονότα της Νέας Φιλαδέλφειας. Γλύτωσε από θαύμα. Αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω την Θεία Πρόνοια, όλο το προσωπικό του Ερυθρού Σταυρού για την προσοχή και την φροντίδα και όλους εσάς για την αγάπη και την συμπαράσταση σας. Τώρα ξεκινά μια μακρά περίοδος σωματικής και ψυχικής αποκατάστασης. Στους γονείς του αδικοχαμένου Μιχάλη μπορώ μόνο να ευχηθώ κουράγιο και δύναμη.
Υ.Γ. Βλέποντας το βίντεο του άγριου ξυλοδαρμού του παιδιού μου, πέρα από τον αποτροπιασμό που ένιωσα σαν άνθρωπος και σαν πατέρας, αισθάνομαι σαν Έλληνας μεγάλη ντροπή, που οι 150 Κροάτες χούλιγκαν οι οποίοι διάνυσαν 1400 χιλιόμετρα από την πατρίδα τους για να έρθουν εδώ να δείρουν και να σκοτώσουν, εξοπλίστηκαν με πολεμοφόδια από Έλληνες ομοϊδεάτες τους».