Χθες το απόγευμα της Πέμπτης συνελήφθη μία 25χρονη αλλοδαπή από το Λιμενικό στην Πάτρα.
Σε έλεγχο που διενεργήθηκε από στελέχη του Λιμενικού, πριν τον απόπλου Ε/Γ-Ο/Γ πλοίου με προορισμό το εξωτερικό, διαπιστώθηκε ότι η 25χρονη επέδειξε πλαστό ταξιδιωτικό έγγραφο, με σκοπό την παράνομη έξοδο της από τη χώρα.
Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Πάτρας που διενεργεί την προανάκριση, κατασχέθηκε το ανωτέρω ταξιδιωτικό έγγραφο.