Σήμα πράσινης πιστοποίησης όλων των δημοτικών παιδικών χαρών του Δήμου Ζωγράφου θα δοθεί μετά τις εργασίες αναβάθμισης, όπως ενημερώνει ο Δήμος με σχετική του ανακοίνωση.
Η επιτροπή καταλληλότητας Παιδικών Χαρών του Δήμου Ζωγράφου ολοκλήρωσε την ετήσια επαναπιστοποίησή και το Υπουργείο Εσωτερικών παρέδωσε στο Δήμο τα Ειδικά Σήματα Καταλληλότητας.
Ο Δήμος Ζωγράφου σήμερα διαθέτει 12 πλήρως πιστοποιημένες παιδικές χαρές.
Υπενθυμίζεται ότι πρόσφατα, ανακαινίστηκε ριζικά η παιδική χαρά της πλατείας Αγίου Γερασίμου και ανακατασκευάστηκε η παιδική χαρά της οδού Γκανογιάννη.