Ο φυγόποινος συνελήφθη στην Πάτρα για απόπειρα παράνομης εξόδου από τη χώρα και με τη σε βάρος του δικογραφία θα οδηγηθεί ενώπιον του εισαγγελέα.
Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του pelop.gr, σε βάρος του εκκρεμούσαν εντάλματα σύλληψης για ληστείες, σύσταση συμμορίας, παράνομη οπλοκατοχή και εκρηκτικών και επίθεση σε γυναίκες.
Μάλιστα, είχε αναπτύξει «πλούσια» δράση σε διάφορες πόλεις της Πελοποννήσου, μεταξύ των οποίων Καλαμάτα, Γύθειο και Σπάρτη.
Όταν έφθασε με το αυτοκίνητό του στο λιμάνι της Πάτρας με προορισμό την Ιταλία εντοπίστηκε από τους λιμενικούς κατά τον έλεγχο των ταξιδιωτικών του εγγράφων.