Ένα ακόμα λεωφορείο με πρόσφυγες από την Ουκρανία έφτασε στην Αθήνα λίγα λεπτά πριν τις 22:00 το βράδυ. Το λεωφορείο έφτασε στην οδό Βίκτωρος Ουγκό στο Μεταξουργείο, η πόρτα άνοιξε και οι πρόσφυγες ο ένας μετά τον άλλον κατέβηκαν από το λεωφορείο.
Η συγκίνηση ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπα των ανθρώπων που άφησαν πίσω τους την Ουκρανία η οποία βιώνει τραγικές στιγμές τις τελευταίες μέρες, έπειτα από την εισβολή της Ρωσίας. Διάχυτη όμως ήταν και η ανακούφιση όσων τους περίμεναν να τους παραλάβουν που έφτασαν σε ένα ασφαλές μέρος για εκείνους.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-03/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CF%85%CE%B3%CE%B5%CF%82%20%CE%BF%CF%85%CE%BA%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1%20%CF%82.jpg?itok=xVecLRCu)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-03/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CF%85%CE%B3%CE%B5%CF%82%20%CE%BF%CF%85%CE%BA%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1%20.jpg?itok=GzGqEyFR)