Κάτω από συνθήκες που ερευνά το ΑΤ Θηβών, το ασθενοφόρο εξετράπη αριστερά της πορείας του και κατέληξε σε παρακείμενο αγρό στο 29ο χλμ της οδού Χαλκίδας - Θηβών στο ύψος του Ελαιώνα, αναφέρει το lamiareport.gr.
Αποτέλεσμα ήταν να τραυματιστούν ελαφρά ο 44χρονος οδηγός και ο 39χρονος συνοδηγός του ασθενοφόρου οι οποίοι και διακομίστηκαν στο Νοσοκομείο της Θήβας, ενώ η 76χρονη ασθενής που μετέφεραν, διακομίστηκε με άλλο ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο ΚΑΤ.