Στην Ευελπίδων μεταφέρθηκε πριν από λίγη ώρα ο 30χρονος Χρυσαυγίτης που συνελήφθη για τη φασιστική επίθεση στην ΚΕΕΡΦΑ το απόγευμα της Κυριακής στην πλατεία του Νέου Ηρακλείου.
Ο 30χρονος εντοπίστηκε στα Άνω Λιόσια, όπου και συνελήφθη. Σύμφωνα με την αστυνομία, ομολόγησε τη συμμετοχή του στην επίθεση που είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό τεσσάρων ατόμων.
Τα βίντεο που δημοσίευσε η ΚΕΕΡΦΑ φαίνεται ομάδα κρανοφόρων να επιτίθεται σε συγκεντρωμένους σε εκδήλωση που γινόταν στο χώρο, με τις σκηνές να είναι αρκετά σκληρές.
Ο άνδρας είχε προσαχθεί τον περασμένο Ιούλιο για τα επεισόδια στη συγκέντρωση ανεμβολίαστων στην Αθήνα και την 25η Μαρτίου του 2019, για επεισόδια σε παρέλαση.
Δείτε φωτογραφίες από τη μεταγωγή του 30χρονου στην Ευελπίδων:
![](/sites/default/files/styles/default/public/2021-10/ezgif-2-ef7bb6bed4e4.jpg?itok=Ih0_E9iH)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2021-10/ezgif-2-2e7baf05c494.jpg?itok=EEVtbWUn)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2021-10/ezgif-2-86a7863dd94e.jpg?itok=dMLOurTu)