Κατέληξε τα ξημερώματα ένας 44χρονος από τη Ζάκυνθο που νοσηλευόταν με κορoνοϊό στην ΜΕΘ του Γενικού Νοσοκομείου του νησιού. Ο 44χρονος, o οποίος ήταν ανεμβολίαστος, είχε εισαχθεί στο νοσοκομείο με συμπτώματα κορονοϊού την 1η Αυγούστου. Η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε και 6 μέρες μετά, στις 7 Αυγούστου, διασωληνώθηκε. Σήμερα τα ξημερώματα (21/8/2021) έχασε τη μάχη για τη ζωή. Αυτή την ώρα στη ΜΕΘ του νοσοκομείου Ζακύνθου νοσηλεύεται ακόμα ένας ασθενής με κορονοϊό, ενώ στην κλινική Covid νοσηλεύονται 11 άτομα. Χθες ο ΕΟΔΥ ανακοίνωσε 8 κρούσματα στο νησί.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2021-07/%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%83-%20%CE%BC%CE%B5%CE%B8.jpg?itok=QbqlSGvp)
Ζάκυνθος-Κορονοϊός: Εξέπνευσε 44χρονος στο νοσοκομείο
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)