Την Παρασκευή 17 Ιουνίου 2022, ο Αρχηγός ΓΕΝ Αντιναύαρχος Στυλιανός Πετράκης ΠΝ, επισκέφθηκε την Ανωτάτη Διακλαδική Σχολή Πολέμου (ΑΔΙΣΠΟ) όπου και παρουσίασε διάλεξη με θέμα: «Προκλήσεις, Επιλογές, Προοπτικές του Πολεμικού Ναυτικού», στους σπουδαστές της 19ης εκπαιδευτικής σειράς.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-06/3_9.jpg?itok=Em9M-Xbr)
Στη συνέχεια επισκέφθηκε το Ναυτικό Σταθμό Βορείου Ελλάδος όπου είχε την ευκαιρία να συναντηθεί και να συνομιλήσει με το προσωπικό του Ν. Σταθμού.