Τσιτσιπάς

US Open: Αποκλείστηκε ο Τσιτσιπάς από τον Θανάση Κοκκινάκη με 3-1

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

O Θανάσης Κοκκινάκης μετά από 68 λεπτά επικράτησε 7-6 (5) στο 1ο σετ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε το 2ο με 6-4 αλλά ο Αυστραλός τενίστας πήρε 6-3 το 3ο σετ

Με το... αριστερό ξεκίνησε τον αγώνα του με τον Θανάση Κοκκινάκη στο US Open o Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας έχασε 7-6 (5) σε 68' στο τάι μπρέικ.

Ο Αυστραλός τενίστας, με ρίζες από την Ελλάδα, είχε σπουδαίο σερβίς και έκλεισε το σετ με 8 άσους. Στο τάι μπρέικ έφτασε στο 4-0 και εν συνεχεία είχε 5 σετ πόιντ ενώ άνοιξε το σετ με μπρέικ και με δυσκολία το πήρε πίσω ο Στέφανος.

Στο 2ο όμως ο Τσιτσιπάς ήταν καλύτερος. Με 2 μπρέικ πήρε το σετ με 6-4 και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 3ο όμως ο Αυστραλός πήρε και πάλι προβάδισμα. Με μπρέικ στο 8ο γκέιμ έφτασε στο 5-3 και καθάρισε 6-3 το σετ.

Ένοπλες Συρράξεις 0

Ξεκίνησε η εκδίκηση του Πούτιν-Ρωσικές δυνάμεις προελαύνουν στο Κούρσκ (Ολγκόβκα) παράλληλα με την αεροπορική επίθεση στην Ουκρανία (Βίντεο)

Ποια τρομερή μέθοδο χρησιμοποιούν οι ρωσικές μονάδες σε Ντονμπάς και Κούρσκ εξοντώνοντας εκατοντάδες Ουκρανούς-Κίνδυνος...