Νικ Κύργιος: Τρελάθηκε μετά τον αποκλεισμό του από το US Open και διέλυσε τις ρακέτες του

Ύστερα από μία τεράστια μάχη, ο Ρώσος τενίστας “λύγισε” τον Νικ Κύργιο στα πέντε σετ (3-2) και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του US Open.

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας έδειχνε να είναι έτοιμος για το επόμενο μεγάλο βήμα στην καριέρα του, διανύοντας περίοδο τρομερής φόρμας, ωστόσο παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων στο κρίσιμο παιχνίδι και αποκλείστηκε.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Η ήττα από τον Χατσάνοφ φαίνεται πως “ενόχλησε” πολύ τον Νικ Κύργιο, ο οποίος ξέσπασε στις ρακέτες του μετά το τέλος του αγώνα.

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας έχασε για μια ακόμα φορά την ψυχραιμία του, καθώς αφού έκανε χειραψία με τον διαιτητή, έσπασε δύο από τις ρακέτες του.