Το τελευταίο «αντίο» στον Σάββα Θεοδωρίδη είπε σήμερα, Πέμπτη, 20 Αυγούστου, σύσσωμος ο Ολυμπιακός. Ο επίτιμος πρόεδρος του Ολυμπιακού έφυγε από τη ζωή την Δευτέρα σε ηλικία 85 ετών. Η εξόδιος ακολουθία πραγματοποιήθηκε στη Μητρόπολη Αθηνών
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-08/kideia5_0.jpg?itok=8F1ZUHjU)
Όλοι οι παίκτες, ντυμένοι ομοιόμορφα και φορώντας μάσκες με το σήμα του Ολυμπιακού, αποχαιρέτησαν τον θρύλο της ομάδας συγκινημένοι. Παρόντες στην Μητρόπολη ήταν ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης, οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού, ο δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης αλλά και παλαίμαχοι της ομάδας του Πειραιά. Το «παρών» έδωσε Αλεξάντερ Τσέφεριν, πρόεδρος της UEFA και ο Μισέλ Πλατινί, πρώην πρόεδρος της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου, o οποίος έφτασε στην εκκλησία συνοδευόμενος από τον Κριστιάν Καρεμπέ, τεχνικός διευθυντής των «ερυθρολεύκων».
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-08/kideia2.jpg?itok=JbfUJGo2)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-08/kideia.jpg?itok=JH2e9eLy)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-08/kideia4_2.jpg?itok=PtQcYU2l)