Ο Στέφανος Κασσελάκης παραμένει σταθερός στην άποψη του παρόλο που μία τρίτη τάση εντός του ΣΥΡΙΖΑ μαζεύει υπογραφές με σκοπό την αναβολή των εσωκομματικών εκλογών.
Σε βίντεο που ανήρτησε στο twitter η «Αυγή» ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ συνομιλεί με σύνεδρους στο κλειστό του Tae Kwon Do και όπως ακούγεται τους ζητάει την σφραγίδα προκειμένου το κόμμα να προχωρήσει σε εκλογές.
«Χρειάζομαι την σφραγίδα σας» τους είπε, με μία κυρία να του απαντά «ε τότε πάμε».
Οι σύνεδροι όπως αποτυπώνεται στο βίντεο προσπαθούν να πείσουν τον Στέφανο Κασσελάκη να μην γίνουν εκλογές, ωστόσο ο ίδιος ακούγεται να λέει «όχι παιδιά. Η ζημιά έχει γίνει και δεν φταίω εγώ για την ζημιά».
Στη συνέχεια οι σύνεδροι που είχαν μαζευτεί γύρω από τον κ. Κασσελάκη, αφού φώναξαν «πρόεδρε άλλαξέ τα όλα» στην συνέχεια έβγαλαν φωτογραφίες μαζί του.