Τη Δευτέρα, στις 7 το απόγευμα, στο Σεράφειο (Εχελιδών 19 & Πειραιώς 144), θα πραγματοποιηθεί ανοιχτή εκδήλωση για την επίσημη ανακοίνωση της νέας κοινοβουλευτικής ομάδας των 11. Ο Αλέξης Χαρίτσης είναι ο πρόεδρος της ΚΟ, ενώ κοινοβουλευτικοί εκπρόσωποι είναι οι Ευκλείδης Τσακαλώτος και Νάσος Ηλιόπουλος. Η Πέτη Πέρκα εξυπηρετεί ως γραμματέας. Το όνομα της ΚΟ αναμένεται να ανακοινωθεί επισήμως στην εκδήλωση.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2023-12/1-335.jpg?itok=w_J6JNAz)
Κοινοβουλευτική ομάδα των «11»: Την ερχόμενη Δευτέρα η επίσημη παρουσίαση
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)