Ένταση σημειώθηκε στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων μεταξύ εκλογικού αντιπροσώπου της ΝΔ και του μέλους του ΣΥΡΙΖΑ, Ουρανία Παπαζεύκου, σύμφωνα με το trikalanews.gr.
Η ίδια, με ανάρτησή της στο facebook καταγγέλλει τη ΝΔ «για αλαζονεία της εξουσίας σε όλο της το μεγαλείο… με κατάφωρη καταπάτηση νόμου» αφού ο εκλογικός τους αντιπρόσωπος έστησε προεκλογικό …περίπτερο με αφίσες της ΝΔ έξω από το εκλογικό κέντρο.
Σύμφωνα με την ίδια, όταν τους ενημέρωσε πως δεν είναι νόμιμο… η απάντηση που πήρε ήταν «αυτές τις οδηγίες έχω από το κόμμα».
Στο σημείο κλήθηκε η Αστυνομία.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-06/%CE%BE%CE%B7%CE%B9%CE%BD%CE%BA%CE%BD%CE%B9_0.jpg?itok=oR2Q4OBK)