Στην Κρήτη , δύο άνθρωποι αποφάσισαν να βάλουν τέλος στη ζωή τους με διαφορά λίγων ωρών.
Ένας 56χρονος αυτοκτόνησε με τη χρήση πιστολιού, μέσα στην επιχείρηση του στο Μπαλί Ρεθύμνου, χθες Τετάρτη (27/3) το πρωί. Τον άτυχο άνδρα βρήκαν αιμόφυρτο οικείοι του, οι οποίοι δε μπόρεσαν να του προσφέρουν καμία βοήθεια.
Λίγες ώρες αργότερα, ένας 84χρονος, έκοψε το νήμα της ζωής του, καταναλώνοντας φυτοφάρμακο. Η τραγωδία εκτυλίχθηκε στο γκαράζ του σπιτού του ηλικιωμένου, σε χωριό του Δήμου Κισσάμου. Τον εντόπισε νεκρό ο γιος του.
Τα τραγικά συμβάντα έρχονται να επιβεβαιώσουν την θλιβερή πρωτιά της Κρήτης σε αυτοκτονίες σε πανελλαδικό επίπεδο.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2024-03/%CE%B1%CF%83%CE%B8%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%BF_0.jpg?itok=QmYovi7v)
Σοκ στη Κρήτη: Μέσα σε λίγες ώρες αυτοκτόνησαν δύο άνθρωποι
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news