Συναγερμός σήμανε σε ΕΚΑΒ και ΕΛ.ΑΣ. μετά την ενημέρωση για σοβαρό τροχαίο ατύχημα με τραυματισμό δύο ατόμων στο δρόμο προς ΠΑΓΝΗ και συγκεκριμένα στο ύψος των Αγίων Θεοδώρων.
Στο οδόστρωμα για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία βρέθηκαν δύο άτομα μία 36 χρονη γυναίκα και ένας 32 χρονος άνδρας που επέβαιναν σε δίκυκλο με την γυναίκα να φέρει πιο σοβαρά τραύματα. Στο ατύχημα εμπλέκεται και όχημα.
Επί τόπου έσπευσαν δυο ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ και η κινητή μονάδα με γιατρό.
Όπως μπορείται να δείτε στις φωτογραφίες που εξασφάλισε το cretaone.gr η κινητοποίηση των διασωστών ήταν άμεση.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/troxaio-pagni2-1.jpg?itok=MpdqEPdi)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/troxaio-pagni1-1-1.jpg?itok=Wni-1HXa)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/troxaio-pagni-1-1.jpg?itok=sC6MuFWe)
Και οι δύο τραυματίες μεταφέρθηκαν άμεσα μετά τις πρώτες βοήθειες στο Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών του ΠΑΓΝΗ που έτυχε να εφημερεύει.