Ανήλικοι πεζοί παρασύρθηκαν από αυτοκίνητα σε Παπάγου και Αγίους Αναργύρους, ενώ μάλιστα τα περιστατικά σημειώθηκαν με διαφορά 5 λεπτών, όπως μετέδωσε η ΕΡΤ με πληροφορίες της ΕΛ.ΑΣ.
Πιο αναλυτικά, η πρώτη παράσυρση σημειώθηκε στην οδό Πίνδου στου Παπάγου στις 20:25 και η άλλη 5 λεπτά μετά στη συμβολή των οδών Λ. Δημοκρατίας και Παπαρηγοπούλου στους Αγίους Αναργύρους.
Σύμφωνα με το newsit.gr, στου Παπάγου, δύο ανήλικοι τραυματίστηκαν ελαφρά ενώ στους Αγίους Αναργύρους τραυματίστηκε – ελαφρά και αυτός – ένας ανήλικος.
Και στις δύο περιπτώσεις έχουν επιληφθεί τα αρμόδια Τμήματα της Τροχαίας.