Πιστοί στο ραντεβού τους με τους μικρούς και μεγάλους ασθενείς του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ηρακλείου (ΠΑΓΝΗ) και της Παιδιατρικής Κλινικής του ΓΝΗ «Βενιζέλειο-Πανάνειο» Κρήτης, πυροσβέστες μοίρασαν και φέτος δώρα και χαμόγελα.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-12/Hrakleio.jpg?itok=lqPUfx7y)
Οι πυροσβέστες, ως ιπτάμενοι Άγιοι Βασίληδες, «προσγειώθηκαν» από τον γερανό της Πυροσβεστικής στους προαύλιους χώρους του Βενιζέλειου -Πανάνειου νοσοκομείου χθες το βράδυ και σήμερα στο ΠΑΓΝΗ, και μοίρασαν δώρα και χαμόγελα στα νοσηλευόμενα παιδιά και τις οικογένειες τους, αλλά και σε κάθε ασθενή και εργαζόμενο του νοσοκομείου.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-12/Hrakleio_1.jpg?itok=r2Ay0W5v)
Παράλληλα, η Μικτή χορωδία Ελληνικής Μουσικής του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίου Ιωάννη Χωστού, υπό τη διεύθυνσης της Αργυρώς Ρέππα, τραγούδησε χριστουγεννιάτικα τραγούδια, πλαισιώνοντας μουσικά την εκδήλωση.
Τις εκδηλώσεις,όπως αναφέρει το protothema.gr, διοργάνωσαν η Περιφερειακή Πυροσβεστική Διοίκηση Κρήτης και το Σωματείο Πυροσβεστών Ηρακλείου «Τρεις Παίδες εν Καμίνω» που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της 7ης ΥΠΕ Κρήτης.