Το φορτηγό πέρασε από δρόμο ο οποίος υπέστη καθίζηση με αποτέλεσμα να εγκλωβιστεί και να σπάσουν σωλήνες του νερού που βρίσκονται στο συγκεκριμένο σημείο.
Αποτέλεσμα ήταν να πλημμυρίσει από νερά η ευρύτερη περιοχή. Σύμφωνα με το evima.gr, ο οδηγός πήγε να στρίψει κανονικά και ξαφνικά υποχώρησε η άσφαλτος.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-12/xalkida-fortigo1.jpeg_.jpg?itok=izMJ4mEn)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-12/xalkida-fortigo2.jpeg_.jpg?itok=fkef1lJ8)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-12/xalkida-fortigo3.jpeg_.jpg?itok=bQEzRrvV)
Στο σημείο έσπευσαν συνεργεία του Δήμου αλλά και όχημα της πυροσβεστικής για να απεγκλωβίσει το φορτηγό.
Η τροχαία Χαλκίδας βρίσκεται στην περιοχή ωστε να συντονίσει την κυκλοφορία.