Χθες το βράδυ της Τετάρτης πραγματοποιήθηκε ληστεία σε πρακτορείο ΟΠΑΠ στο Μενίδι.
Σύμφωνα με πληροφορίες του protothema.gr, ήταν λίγο μετά τις 22.30 όταν δύο 18χρονοι, με καλυμμένα τα χαρακτηριστικά των προσώπων τους, εισέβαλαν στο κατάστημα και, αφού απείλησαν τον υπάλληλο με όπλο, «άδειασαν» το ταμείο και έγιναν καπνός.
Κατόπιν αναζητήσεων, στελέχη της ομάδας ΔΙΑΣ εντόπισαν δύο άτομα επί της οδού Αθανασίου Διάκου τα οποία, στη θέα των αστυνομικών τράπηκαν σε φυγή. Ωστόσο οι αστυνομικοί κατάφεραν να ακινητοποιήσουν και να συλλάβουν έναν εξ’ αυτών ο οποίος και παραδέχθηκε ότι εμπλέκεται στη ληστεία.
Λίγες ώρες αργότερα παρουσιάστηκε αυτοβούλως στην Αστυνομία και ο συνεργός του και παραδόθηκε.