Δύσκολη η κατάσταση στο μέτωπο της Καρύστου.
Δύσκολη ήταν η νύχτα με τη φωτιά να συνεχίζεται στην Κάρυστο
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-07/%CE%BB2.jpeg?itok=cAoG91tl)
Συνεχίστηκε όλη τη νύχτα η μάχη της κατάσβεσης ενώ ακόμη αυτή την ώρα 6:15 επιχειρούν μόνο επίγειες δυνάμεις καθώς δεν έχουν ξεκινήσει τις ρίψεις τα εναέρια μέσα τα οποία αναμένουν στην περιοχή.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-07/%CE%BB.jpeg?itok=Ix2mLrfy)
Ωστόσο οι δυνατοί άνεμοι που πνέουν και σήμερα στην περιοχή δυσκολεύουν την κατάσταση.
Οι πρώτες εικόνες με το ξημερωμα της Δευτέρας στην Κάρυστο
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-07/%CE%BB3.jpeg?itok=chj9V6JD)
Λίγο μετά τις 6 το πρωί της Δευτέρας εστάλη, μάλιστα, νέο μήνυμα από το 112 για εκκένωση της περιοχής Πλατύς Γιαλός προς Κάρυστο ενώ στις 3 τα ξημερώματα έλαβαν το ίδιο μήνυμα όσοι βρίσκονταν σε Λιβάδι και Καστρί.